УкраїнськаEnglish
Наукові події
Новини
tempus_asp2phd1.png TEMPUS IV asp2phd
Архів
 Червень 2015 
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Вимоги до дисертації Надрукувати Надіслати електронною поштою
06.03.2010
Зміст документу
Вимоги до дисертації
Вимоги до змісту дисертації
Правила оформлення дисертації
Автореферат дисертації

ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ДИСЕРТАЦІЙ ТА АВТОРЕФЕРАТІВ ДИСЕРТАЦІЙ

(опубліковані в журналі «Бюлетень ВАК України». – 2007. – № 6. – С. 9 – 17)

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.            Згідно з «Порядком присудження наукових ступенів і присвоєння вченого звання старшого наукового співробітника»дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора наук необхідно оформлювати відповідно до державного стандартуУкраїни. Таким стандартом є ДСТУ 3008-95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення».З огляду на високі вимоги нормативних документів необхідно неухильно дотримуватися порядку подання окремих видів текстового матеріалу, таблиць, формул та ілюстрацій, а також правил оформлення автореферату.

1.2.            Назва дисертації повинна бути, по можливості, короткою, відповідати обраній спеціальності та суті вирішеної наукової проблеми (задачі), вказувати на мету дисертаційного дослідження і його завершеність. Іноді для більшої конкретизації до назви слід додати невеликий (4-6 слів) підзаголовок.У назві не бажано використовувати ускладнену термінологію псевдонаукового характеру. Треба уникати назв, що починаються зі слів «Дослідження питання...», «Дослідження деяких шляхів...», «Деякі питання...», «Матеріали до вивчення...в, «До питання...» тощо, в яких не відбито достатньою мірою суть проблеми. 

1.3.            При написанні дисертації здобувач повинен обов'язково посилатися на авторів і джерела, з яких запозичивматеріали або окремі результати.Використовуючи в дисертації ідеї або розробки, що належать також і співавторам, разом з якими були написані наукові праці, здобувач повинен відзначити цей факт у дисертації.У разі використання запозиченого матеріалу без посилання на автора та джерело дисертація знімається з розгляду незалежно від стадії проходження без права її повторного захисту. 

1.4.            У дисертації необхідно стисло, логічно й аргументовано викладати зміст і результати досліджень, уникати загальних слів, бездоказових тверджень, тавтології. 

1.5.            Дисертацію на здобуття наукового ступеня подають у вигляді спеціально підготовленого рукопису в твердому переплетенні.
СТРУКТУРА ДИСЕРТАЦІЇ

Дисертація повинна містити:·       

  • титульний аркуш;·       
  • зміст;·       
  • перелік умовних позначень (за необхідності);·       
  • вступ;·       
  • основну частину;·       
  • висновки;·       
  • додатки (за необхідності);·       
  • список використаних джерел.  
Пов'язані статті:
Copyright © UKMA 2010